Субота, 2025.07.12, 9:28:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Огранович Едуард Володимирович вчитель історії

Категорії розділу
Для учнів [5]
Для учнів
Робота з батьками [4]
Робота з батьками
Етика [1]
Етика
Всесвітня Історія. Історія України 6-й клас [4]
Всесвітня Історія. Історія України 6-й клас
Історія України Всесвітня історія 8-й клас [1]
Історія України Всесвітня історія 8-й клас
Історія України Всесвітня історія 10 клас [2]
Історія України Всесвітня історія 10 клас
ЛЮДИНА І СВІТ 11-й клас [5]
ЛЮДИНА І СВІТ 11-й клас
Календарне планування [9]
Календарне планування
Підготовка до олімпіад, ЗНО [10]
Підготовка до олімпіад, ЗНО
Історія [1]
Історія
Міні-чат
200
Наше опитування
Оцініть хід реформування освіти в Україні
Всього відповідей: 54
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Етика

Урок 14. Що означає бути розвиненою людиною
[ Викачати з сервера (938.0 Kb) ] 2015.11.09, 1:46:32

Тема. Урок 14. Що означає бути розвиненою людиною

Мета. Навчити учнів розуміти і пояснювати поняття «розвинена людина», «дозвілля», «хобі»; формувати переконання у важливості самовдосконалення і розвитку людської особистості; уміння висловлювати свої судження на цю тему; обґрунтовувати необхідність змістовного й цікавого дозвілля; доцільність правильної організації вільного часу.

Обладнання: підручник (Данилевська О., Пометун О. Етика 6 клас) , дошка, крейда, комп′ютер, проектор, екран, презентація; роздавальний матеріал для учнів (на кожну парту).

Основні поняття: розвиток , розвинена людина , задатки , здібності ,талант, талановитість, геніальність дозвілля , хобі.

Основні інтерактивні методики: мозковий штурм, коментоване читання, мікрофон, застосування технологій розвитку критичного мислення учнів.

Тип уроку: комбінований.

Епіграф до уроку: « Ми робимо себе  самі» , - говорили древні.

Структура  уроку

I.     Організаційний момент

II.    Актуалізація опорних знань

ІІІ.   Мотивація навчальної діяльності

IV.   Представлення теми уроку та очікуваних результатів

V.    Вивчення нового матеріалу

     1.  Яку людину вважають розвиненою

     2.  Які заняття розвивають людину

     3.  Як зробити дозвілля змістовним і цікавим

VI.   Узагальнення і систематизація знань

VII.  Підсумки уроку

VIII. Домашнє завдання

Хід уроку

І.   Організаційний момент

Вітання.

У ч и т е л ь. Здраствуйте, діти!

ІІ.  Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда за запитаннями :

Минулого уроку ви опрацювали 13 урок, нагадайте мені його назву.(Яку роль відіграють емоції та почуття в житті людини)

Поясніть поняття «почуття» , «емоції»;

наведіть приклади почуттів та емоцій;

поясніть, що ми називаємо моральними почуттями

висловіть судження щодо культури почуттів.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Мотивуючи діяльність учнів вчитель готується розпочати показ слайдів

     Коли ми говоримо про розвинену людину, то не можна оминути увагою тих, хто завдяки самовдосконаленню і праці над собою досяг визначних успіхів у своїй діяльності і увійшов до числа славетних. Серед них є і видатні українці, іменами яких ми пишаємось.

     Тарас Шевченко – наш національний пророк і геніальний поет. Він народився у родині селянина – кріпака. Мав Тарас чудову пам'ять. Усе, що почув і побачив, у найтонших подробицях зберіг у душі і втілив у творчості. Особливо захоплювали хлопця народні пісні, знав їх без ліку й переймав з першого разу.

     Лариса Петрівна Косач – таке справжнє ім’я видатної письменниці Лесі Українки. Літературне ім’я дочці вибрала мати. Леся росла хворобливою, тому навчалася вдома. Багато читала, вільно володіла кількома європейськими мовами. Перші вірші «Надія» дівчинка написала в дев’ятилітньому віці. А коли Лесі Українці було тринадцять, її поезії вже були надруковані у львівському журналі «Зоря». Леся з дитинства була здібною і старанною дитиною. Вона грала на фортепіано, виявляла інтерес до малювання.

     Відомі українські боксери брати Кличко здійснили свою мрію, до якої йшли 15 років.

     Існує крилатий вислів: « Людина – творець свого щастя».Ці люди створили себе.

Учитель.

     Видатні люди, про яких ми говорили, колись теж були дітьми. Усе починається з дитинства. Майбутні вчені, письменники, художники, як і ви, навчалися за шкільними партами.

IV . Оголошення теми уроку та очікуваних результатів

У ч и т е л ь. Ви всі вже побачили на екрані назву нашої теми уроку:

« Як стати розвиненою людиною»

     Після цього уроку ми зможемо:

  •  пояснювати поняття « розвинена людина», «дозвілля», «хобі»;
  • висловлювати свої судження про роль праці в розвитку людської особистості;
  • обґрунтовувати необхідність змістовного й цікавого дозвілля.

V .  Вивчення нового матеріалу

1. Яку людину вважають розвиненою

(с 86 завдання 2)

За допомогою « мозкового штурму » завершити речення « Розвиненою називають таку людину , яка …»

Робота з роздатковим матеріалом)

Читання вголос визначеннь понять «задатки», «здібності», «розвинена людина».

Кожна людина має від народження

ЗАДАТКИ – це душевні та фізичні якості, якими людина наділена від народження

ЗДІБНОСТІ – це індивідуальні особливості людини,які дозволяють їй успішно займатися певним видом діяльності

РОЗВИНЕНА ЛЮДИНА – це та людина, яка в результаті розвитку своїх якостей стала кращою, досконалішою, розумово та духовно вищою, досягла високого рівня в чому-небудь.

    

Розповідь вчителя

Вищими ступенями прояву здібностей є талановитість та геніальність.

ТАЛАНОВИТІСТЬ – це наявність у людини розвинених здібностей у будь-якій галузі

ГЕНІАЛЬНІСТЬ – це наявність у людини вищого творчого обдарування, що виявляється в здатності створювати щось нове, раніше невідоме і важливе для людства

Робота з підручником (с 88 завдання 4)

Учні читають фрагмент із книги професора Романа Арцишевського. За допомогою уявного мікрофона міркують над прочитаним.

Застосування методу  для побудови знань

« Обміркуйте – об’єднайтесь  у пари - обговоріть»

Учитель

1.    – А чи є у нашому класі здібні або талановиті учні? До чого вони мають здібності?

2.    – Якими здібностями наділені ви самі? Як ви їх розвиваєте?

3.     - Що робити людині, яка не має особливих обдарувань?

4.    - Як людина без схильностей може досягти гарних результатів у якійсь справі?

 

2. Які заняття розвивають людину

Робота з підручником (с 89 завдання 6)

Прочитайте уривок із книги Миколи Гоголя «Праця». Дайте відповіді на запитання.

 

3. Як зробити дозвілля змістовним і цікавим

Що таке дозвілля? Які асоціації викликає у вас це слово?

 За допомогою уявного мікрофона зберіть якомога більше ваших асоціацій (наприклад, з яким кольором, порою року, рослиною тощо воно для вас асоціюється).

Розповідь вчителя

ДОЗВІЛЛЯ – це вільний від праці час, коли людина відпочиває.

ХОБІ – це захоплення, улюблені заняття, яким людина присвячує  своє дозвілля

     

Застосування прийому « Мікрофон»

Як змістовно проводити вільний час?  розповісти про своє хобі?

VII. Підсумки уроку

Підсумкове слово вчителя.

Не розчаровуйтесь, якщо ви не знаходите в собі якихось особливих здібностей. Хай наш урок допоможе вам повірити в себе і стане застереженням для тих, хто може занедбати свої здібності. Недарма древні говорили: « Ми робимо все самі.» а відомий учений і філософ говорив: « прокидаючись вранці, запитайте себе: « Що я повинен зробити?» увечері, перш , ніж заснути: « Що я зробив?

VIII. Домашнє завдання

Опрацювати урок 14, перевірити себе за питаннями на с. 92. Повторити поняття уроків 10-13. 

 Як стати розвиненою людиною

РОЗВИНЕНА ЛЮДИНА – це та людина, яка в результаті

                                                    розвитку своїх якостей стала кращою,  досконалішою, розумово та духовно   вищою, досягла високого рівня в   чому-небудь.

 

Умови для розвитку

задатків і здібностей

 

ЗАДАТКИце душевні та

фізичні якості, якими людина

наділена від народження

 

ОБДАРОВАНІСТЬце сукупність задатків

людини, вроджена

схильність до опанування

певного виду діяльності

- впевненість в тому, що вони у вас є;

- існування можливостей для їх розвитку;

- власні зусилля людини;

- знання того, як це зробити.

 

 

 

 

ЗДІБНОСТІце

індивідуальні

особливості людини,

які дозволяють їй

успішно займатися

певним видом діяльності

 

Вищі прояви

ТАЛАНОВИТІСТЬце наявність у людини розвинених здібностей у будь-якій галузі

ГЕНІАЛЬНІСТЬце наявність у людини вищого творчого обдарування, що виявляється в здатності створювати щось нове, раніше невідоме і важливе для людства

           

 

ДОЗВІЛЛЯ – це вільний від праці час, коли людина відпочиває.

ХОБІ – це захоплення, улюблені заняття, яким людина присвячує  своє дозвілля

 

 

 

Дуже важливою в розвитку людини є праця. Це вірно буквально для всіх людей, незалежно від того, чи прагнуть вони розвитку, зокрема розвитку свого внутрішнього духовного світу, чи ніколи в житті не замислювалися над цим.

Важливою є якість праці. Саме якість праці, саме добре виконана праця - будь-яка, не має значення маленька чи більша, є засобом розвитку людини.

Організоване дозвілля навчає нас:

 

▪ цінувати й організовувати свій вільний час, обирати заняття за інтересами, потребами, за їх значенням у житті;

 

▪ бути організатором себе та інших, лідером і підлеглим, творцем і виконавцем;

 

▪ жити серед людей, поважати їх індивіду-альність, цінувати чужі інтереси, радіти успіху кожного, зберігати дружні зв’язки.

 

Організоване дозвілля збагачує нашу особистість :

  • відкриває світ вітчизняної культури;

 

  • дає можливість почувати себе особистістю, реалізувати себе в шкільному та подальшому житті, прилучати до творчості;

 

 

  • зрозуміти соціальну значущість спілкування з однолітками, учителями, батьками;

 

  • допомагає знайти захист від негативних явищ у сім’ї, навчанні, житті.

 

Категорія: Етика | Додав: ОЕ
Переглядів: 2292 | Завантажень: 126 | Рейтинг: 5.0/11
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2025
uCoz